Prodej žížal obecných na rybaření a do zahrádky

Žížala obecná - Lumbricus terrestris

Lumbricus terrestris, tzv. žížala obecná.  Hodí se hlavně na lov sumců, úhořů, línů, okounů, jelců, karasů, kaprů a parem nebo jako krmivo pro větší druhy živočichů.

Tuto žížalu je nutné uchovávat při nízkých teplotách v lednici, doporučuji 0 - 2 oC.

K čemu slouží žížala obecná:

  1. Pro rybáře jako živá nástraha
  2. Na krmení zvířat ( rybičky, žáby, ptáci, želvy, mloci, čolci atd.)
  3. Do domácích kytek pro lepší růst, neboť díky těmto žížalám bude půda vzdušná a rostlina bude lépe fotosyntetizovat a tím pádem i růst.
  4. Vhodná do skleníků a pařeništ na hnojení půdy

Vzhled

Žížala obecná je živočichem euroasijského kontinentu. Má složené svaly ze dvou vrstev - příčných a podélných. Napnutím příčného svalstva se pohne dopředu přední část jejího těla. Vyvolané stahy svaloviny projdou celým tělem a umožní tak pohyb zadní části. Pak podélné svaly posunou ocasní částí. To už se ale napnulo příčné svalstvo a vše se znovu opakuje.

Sliz, který vylučují její žlázy, jí usnadňuje dýchání a pohyb po nerovném povrchu a zabraňuje vysychání kůže. Z tohoto důvodu se jí ale řada lidí štítí. Některé příbuzné druhy žížaly obecné mají světélkující sliz, např. žížala podhorská. Na přídi těla má hmatový prstík, který jí slouží k snazší orientaci. Při jemném promnutí tenké pokožky jsou zřetelně cítit redukované štětinky. Dorůstá délky přibližně 9-30 cm. Její příbuzní však mohou dosahovat mnohem větších rozměrů.

 

Prodej

 

Objednávejte na emailu zizaly@borsky.cz

 Jedna násada obsahuje přibližně 150 - 200 žížal(dle velikosti-odměrka).

 Násada žížal obecných stojí - 300kč 

Jsou 2 možnosti odběru:

 1) Osobně v Praze na uvedené adrese

 2)Platbou předem na účet číslo: 6082368585/5500. Výsledná částka je cena násad + 90kč za poštovné. Do poznámek napište prosím svoje jméno a druh žížal, děkuji.

 V případě zájmu mi napište objednávku a počet násad na email:

zizaly@borsky.cz

 a sdělte mi prosím způsob platby a převzetí.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy napište na email: zizaly@borsky.cz